تبلیغات
دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر - پل ها و انواع آن
دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 5 آذر 1389
این مقاله به بحث و بررسی پیرامون انواع پل ها و ساختارشان پرداخته است. شما در این مقاله با انواع پل های تیری, پل های قوسی, پل های زیرقوسی و پل های معلق آشنا خواهید شد. به علاوه این که نیروهایی را که بر پل ها تاثیر می گذارند را خواهید شناخت. و نیز عکس هایی را از پلهای معلق, پلهای تیری و پل های قوسی و زیر قوسی را تماشا خواهید کرد. این مقاله با زبانی ساده و قابل فهم به بررسی پل ها می پردازد.برای مشاهده ی جزئیات بیشتر این پست به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید.
نقل قول از ایرج بهمن یار


بدون شک تا به حال پلی را دیده اید و یا به احتمال زیاد از روی یکی از آنها عبور کرده اید. حتی اگر شما تخته یا کنده درخت را برای جلوگیری از خیس شدن خود بر روی آب قرار دهید در واقع شما یک پل ساخته اید. حقیقتاً پل ها در همه جا وجود دارند و در واقع یک بخش طبیعی و بدیهی از زندگی روزمره ی ما را تشکیل می دهند. یک پل مسیری را بر روی مانع ایجاد می کند که این موانع می تواند رودخانه, دره, جاده, خطوط راه آهن و ... باشد.
در این مقاله ما سه نوع اصلی از پل ها را مورد مطالعه و بررسی قرار خواهیم داد که شما می توانید بفهمید که هرکدام چگونه کار می کنند. نوع پل بکار رفته در یک مکان به نوع مانع موجود در آنجا بستگی دارد. معیار اصلی در تعیین نوع پل وسعت و گستردگی آن مانع می باشد. چه مسافتی میان طرفین مانع وجود دارد؟ این مسئله, فاکتور اصلی در تعیین نوع پلی است که قرار است در آن محل احداث شود.

در این مقاله:

پلهای تیری

انواع پل های تیری

مقاومت خرپا

پل قوسی

انواع پلهای قوسی

پل معلق

انواع پلهای معلق

پل کابل ایستاده

توضیح داده شده اند.

میتوانید از لینک زیر این مقاله را دانلود کنید.
دانلود
منبع:sat4u.tk
طبقه بندی: سازه های فولادی،  سازه های بتنی،  راه، 
برچسب ها: پل، مهندسی پل، پل کابل ایستاده، انواع پلهای معلق، پل معلق، انواع پلهای قوسی، پل قوسی، مقاومت خرپا، انواع پل های تیری، پلهای تیری، ساختار پل، مقاومت پل، پل سبک، وبلاگ دانشجویان کاشمر، سایت دانشگاه آزاد کاشمر، پل و انواع آن، مقاله پل،
ارسال توسط مهران طاهرپور کلانتری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام قسمت از وبلاگ بهتر است؟صفحات جانبی
لینك همكلاسی ها
بازدید كنندگان كشوری
free counters
خبرنامه