تبلیغات
دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر - توضیح در رابطه با پروژه پایان ترم - درس آشنایی با اینترنت
دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 17 آذر 1389

نقل قول از مهندس صفرزاده:

با توجه به سؤالات مکرر و عدم اطلاع کافی دانشجویان از پروژه نهایی لازم دیدم تا اطلاعاتی در این خصوص ارائه کنم.

گام اول؛

لازمه در اولین مرحله اطلاعات و به مفهوم عام دانشتون رو نسبت به موضوعی که بناست در موردش تحقیق کنید، بالا ببرید. برای این کار بهترین روش خوندن مقالات متعدد داخلی و خارجی است. یعنی با کمک یک جستجوی کامل مقالاتی که در حوزه کاری شما هستند رو پیدا کنید و اونها رو چندین بار بخونید!

برای مشاهده ی جزئیات بیشتر این پست به ادامه ی مطلب مراجعه کنید.

در خوندن مقالات شما بایستی با این موارد دقت بیشتری کنید؛

1- موضوع کلی مقاله یا مسئله اصلی 2- روش کار شامل نرم افزار مورد استفاده یا بطور کلی روش تحقیق 3- اطلاعات ورودی 4- فرضیات 5- نتیجه گیری ها

گام دوم؛

در این مرحله شما باید نرم افزار و یا روشی رو که میخواهید با اون تحقیق کنید رو انتخاب کرده و دستورالعمل ها ، ضوابط و معادلات حاکم در اون رو پیدا کنید. با این کار شما خواهید فهمید که این نرم افزار یا روش شامل چه زمینه های کاری است و فرضیات مورد استفاده در اون چیست، ضمن این کار شما می تونید با جستجو با کلید واژه اون نرم افزار یا روش مقالات بیشتری رو که با نرم افزار یا روش مذکور ارائه شده پیدا کرده و مطالعه کنید.

گام سوم؛

حالا باید مسئله سازی کنید!

شما می تونید با تغییر در پارامترهای ورودی یا فرضیات مقالاتی که مطالعه کردید مسئله جدیدی ساخته و به جواب برسید. در برخی مقالات مشاهده می کنید که یک مسئله یا روش خاص برای یک مورد مطالعاتی (case study) حل شده، شما با تغییر مورد مطالعاتی می توانید مسئله خودتان را ایجاد کنید. همچنین در یک موضوع خاص ممکنه روشها و نرم افزارهای متفاوتی مورد استفاده قرار بگیره که شما با مقایسه اونها با هم می تونید به کفایت یک یا چند مورد برسید که این خود به تنهایی موضوع خوبی برای مقاله شما خواهد بود.

گام چهارم؛

حالا موضوع و روش تعیین شده و باید مقاله رو نوشت. شما نیاز به همایش، سمینار و یا کنفرانسی دارید که مقاله خودتون رو در اون ارائه کنید. شاید هم مایل باشید مقاله شما در یک نشریه به چاپ برسه. یک جستجوی کامل اینترنتی کمک خوبی برای پیدا کردن محل مناسب برای ارائه مقاله است. بعد از انتخاب، فرمت ارائه مقاله که او همایش یا نشریه در اختیارتون قرار میده رو دریافت کرده و بر مبنای اون اقدام به نوشتن مقاله می کنید.

·         برای انشای مقاله، می تونید از مقالاتی که در اون زمینه مطالعه کردید هم استفاده کنید.

گام آخر؛

مقاله تکمیل شده (یا در صورت کمبود وقت،چکیده) رو به آدرس safarzadeh.sajjad@gmail.com   ارسال کنید. فراموش نکنید که حتما نام و آدرس اینترنتی اون همایش یا نشریه ای رو که مقالتون رو براش فرستادید رو هم ارسال کنید.

منبع : وبلاگ  مهندس صفرزاده
طبقه بندی: اخبار دانشگاه، 
ارسال توسط مهران طاهرپور کلانتری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام قسمت از وبلاگ بهتر است؟صفحات جانبی
لینك همكلاسی ها
بازدید كنندگان كشوری
free counters
خبرنامه